SPOTKANIE U RYCERZY KOLUMBA

6 grudnia Rycerze Kolumba spotkali się w kościele na radomskim Halinowie. W słowie wprowadzającym Ksiądz Proboszcz Piotr Szymański przypomniał trudną historię powstania parafii i budowy świątyni. Także bolesny fakt ścięcia krzyża
w 1997 roku. Całe spotkanie skupiło się na temacie znaczenia i obecności krzyża w ludzkim życiu.

Świadectwem swojego życia podzielił się tego dnia Pan Porucznik Karol Cierpica, oficer Wojska Polskiego. Od zawsze marzył, by służyć w wojsku. Uczestniczył od 1997 roku między innymi w misjach w Bośni oraz Afganistanie. W 2013 roku podczas zamachu terrorystycznego na bazę w Ghazni, został uratowany przez amerykańskiego żołnierza Michaella Ollisa, który zmarł w wyniku odniesionych ran. Porucznik Karol Cierpica doświadczył poważnej depresji, przez kilka miesięcy nie mówił, nie spał, miał myśli samobójcze, zażywał duże ilości leków.

Wszystko się zmieniło, gdy spotkał człowieka, który przekuwał słowa w czyn. Mówił o Bogu z pasją i zaproponował mu pewnego dnia udział we Mszy świętej o uzdrowienie. Modlitwa sercem i oddanie wszystkich słabości Jezusowi stało się początkiem procesu nawrócenia Pana Karola. Miej ufność w Bogu, a On Cię poprowadzi – powiedział zgromadzonym oficer Wojska Polskiego.

opr.